Aranżacja świątecznego stołu

Aranżacja świątecznego stołu

Czy zastanawialiście się już jak w tym roku ustroicie świąteczny stół?

Jeżeli potrzebujecie inspiracji zobacz nasze  filmiki, które dla Was przygotowaliśmy. Wspólnie z naszym stylistą wnętrz przygotowaliśmy dla Was trzy aranżacje bożonarodzeniowego stołu.

Aranżacja świątecznego stołu

Pierwsza to połączenie złota i zieleni – dla fanów stylu glamour. Zestawiliśmy tutaj dwie zastawy – złotą prato oraz talerze i filiżanki ze złotym wzorem gwiazdek. Aby zrównoważyć efekt złota i wprowadziliśmy elementy naturalne w postaci gałązi świerku. Proponujemy dla każdego z gości przygotować już od początku mały upominek, np. w postaci własnoręcznie wykonanego piernika lub samodzielnie wykonanej ozdoby świątecznej.

Kolejna aranżacja stołu to tradycyjne zestawienie z produktami Riviera Maison. Połączenie białej porcelany, delikatnego szkła i naturalnych materiałów tworzy niesamowicie swojski i ciepły klimat. Ciekawym dodatkiem są elementy z naturalnego rattanu (podkładki i świeczniki). Zobaczcie te detale takie jak pierścienie na serwetki, które zaskoczą każdego gościa. Można umieścić w nich imię gościa lub nawet jego zdjęcie!

Ostatni stół to znowu trochę postarzanego złota, tym razem w połączeniu z mocnym kolorem bordo i akcentami zieleni. U nas to jelenie i bombki w kolorze bordo. Dekoracja z gałązek jest położona w poprzek stołu co też daje ciekawy akcent.

Ważnym elementem wszystkich stołów są świece. Przy wigilijnej kolacji nie może ich zabraknąć! Klimat światła świec jest niepowtarzalny i kojarzy się nam z ciepłem domowego ogniska i świątecznym klimatem. Tutaj też proponujemy dobierać je w kompozycje kolorystyczne pasujące do zastosowanych dekoracji na stole.

Przy budowie bożonarodzeniowej dekoracji stołu zastosowaliśmy zasadę, że najwyższe i najbardziej masywne przedmioty stawiamy na środku stołu, stopniowo obniżając dekorację na boki. Nie bójmy się wykorzystywać zawieszek choinkowych jako elementów dekoracji świątecznego stołu, nadadzą one prawdziwie bożonarodzeniowego charakteru.

Jeżeli mamy stół z naturalnym blatem, warto go pokazać! Wtedy proponujemy zamiast obrusu położyć bieżnik. Każdy z biesiadników będzie mógł podziwiać piękną strukturę i fakturę drewnianego blatu.

Co najważniejsze, przy świątecznym biesiadowaniu, zadbajmy o niepowtarzalny klimat, cieszmy się swoją obecnością i świętujmy. Takie święta zdarzają się tylko raz w roku 🎄🎇🎄

[FM_form id="3"]