Beton

jeszcze do niedawna traktowany powszechnie jako materiał typowo budowlany dziś zmienia się w nowoczesną
i jedną z ciekawszych form aranżacji wnętrz mieszkalnych i publicznych. Surowa struktura betonu wprowadza do wnętrza świeżość i nowoczesność,
a w połączeniu z miękkimi i ciepłymi fakturami tkanin i drewna tworzy niebanalną przestrzeń, w której oryginalność łączy się z komfortem,
a poprzez zindywidualizowany sposób aranżacji odzwierciedla charakter
i osobowość gospodarza.

 

płyty

wymiary

standardowe: 60x120cm;  grubość 1,8cm  //  60x150cm;  grubość 1,8cm

niestandardowe: oferujemy możliwość wykonania płyt na indywidualny wymiar, grubość i nietypowy kształt

(np.: płyty łukowe, narożnikowe, płyty spersonalizowane np. z logo firmowym lub numerem domu).

 

kolorystyka

płyty produkowane są standardowo w trzech podstawowych kolorach

01.biały  // 02.szary // 03.grafit

Na indywidualne zamówienia wykonujemy płyty w odcieniach przejściowych.

Płyty z betonu architektonicznego są produktem surowym o charakterze niejednorodnym, a ich różnice w barwie     i strukturze nie są wadą produktu. Płyty cechuje duża zmienność kolorystyczna i niejednorodny charakter w obrębie pojedynczego elementu jak i całej partii. Różnice w barwie i strukturze produktów są naturalną i pożądaną cechą betonu architektonicznego, celowo niekorygowaną przez producenta.

wygląd powierzchni

porowata // gładka

Pory występują na płytach w sposób całkowicie różnorodny. W obrębie jednej partii materiału występują elementy o różnej ilości porów.

 

gładkość materiału

płyty produkowane są w technologii, która powoduje, że powierzchnia licowa/użytkowa  jest gładka – bez efektu ziarna piasku.

 

zastosowanie

okładziny ścienne we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków.

 

impregnacja, olejowanie lub inne…

płyty concre nie wymagają impregnacji po montażu. Płyty zarówno te o wymiarach standardowych, jak i te wykonywane na indywidualny wymiar są impregnowane na etapie produkcji. Zyskują Państwo oszczędność czasu i nakładów finansowych związanych z tym etapem prac. Eliminujemy uciążliwości związane z zapachem impregnatu. Wnętrza mogą być użytkowane bezpośrednio po ułożeniu płyt concre. Poprzez zmniejszone właściwości chłonne zaimpregnowanego betonu minimalizujemy prawdopodobieństwo trwałego zabrudzenia płyt w trakcie ich transportu oraz układania.

Impregnacja, olejowanie lub zabezpieczenie powierzchni innymi środkami ogranicza, ale nie eliminuje całkowicie wsiąkania wody, innych płynów lub zanieczyszczeń w strukturę materiału jakim jest beton architektoniczny.

 

informacje dodatkowe

Produkty z betonu architektonicznego narażone na kontakt z wodą i innymi płynami zmieniają czasowo lub na stałe kolorystkę – jest to naturalna cecha betonu wynikająca ze struktury materiału.

Naturalną cechą betonu jest zjawisko skurczu polegające na samoistnych odkształceniach niezwiązanych z obciążeniami mechanicznymi. Odkształcenia skurczowe mogą pojawiać się nawet po kilkudziesięciu latach. Jako producent dokładamy wszelkich starań aby ograniczyć opisany powyżej efekt, jednak w niektórych przypadkach w wyniku skurczu mogą pojawić się na powierzchni elementów betonowych  mikro i makrozarysowania.