Jak kreatywnie wykorzystać lampy w domowych wnętrzach?

lampu

Oświetlenie w domu jest ważne nie tylko ze względów praktycznych, ale i estetycznych, dlatego też projektanci wnętrz przywiązują do niego bardzo wielką uwagę. Odpowiednio dobrane lampy potrafią zbudować niepowtarzalny klimat, podkreślić charakter pomieszczenia, a nawet odmienić aranżację wnętrza. Możliwości zastosowania lamp w domu czy mieszkaniu są niemal nieograniczone. Jak kreatywnie je wykorzystać? Poniżej kilka ciekawych pomysłów.

Kilka sposobów na pomysłowe wykorzystanie lamp

W każdym pomieszczeniu najważniejszą rolę odgrywa oświetlenie centralne, gdyż to ono stanowi źródło światła. Pierwszym wyborem są więc lampy sufitowe, które swoją estetyką muszą nawiązywać do wystroju wnętrza. Najbardziej dekoracyjne modele mogą stać się główną ozdobą pomieszczenia, przyciągając uwagę i podkreślając charakter aranżacji. Jednak oświetlenie centralne powinno być dopełnione oświetleniem punktowym, które również nie jest bez znaczenia zarówno dla kwestii użytkowych, jak i estetycznych.

Doskonałym tego przykładem są kinkiety montowane do ściany. Zwykle stosowane są w pomieszczeniach takich jak np. korytarz czy przedpokój, jednak z powodzeniem sprawdzą się także w sypialni, łazience czy salonie. Dekoracyjne kinkiety, komponujące się z aranżacją wnętrza, będą stanowić idealne zwieńczenie wystroju. Dzięki nim można zbudować przyjemną, subtelną atmosferę. Nadają się jednak również do innych zastosowań, np. do podświetlania istotnych elementów wyposażenia wnętrz. Jeśli posiadasz w domu godne uwagi obrazy lub oryginalne rzeźby, możesz je uwydatnić poprzez zamontowanie kinkietu.

Oryginalne lampy stołowe również mogą stać się ciekawym akcentem we wnętrzu. Można je ustawiać na stołach i stolikach, szafkach nocnych czy komodach. W tym przypadku bardzo ważne znaczenie ma przede wszystkim abażur, czyli najbardziej dekoracyjna część tej lampy. W ofercie naszej firmy znajdziesz zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne, industrialne czy awangardowe. Oryginalna lampa na biurku sprawi, że twoje najbliższe otoczenia nabierze charakteru.

Ciekawe efekty aranżacyjne można uzyskać też poprzez zastosowanie we wnętrzu lamp stojących. Wbrew pozorom nie są one przeznaczone wyłącznie do sypialni czy salonów. Sprawdzą się również w przedpokojach, biurach i gabinetach, w których istnieje konieczność zastosowania dodatkowego oświetlenia lub wyjątkowej dekoracji urozmaicającej przestrzeń.

[FM_form id="3"]