Lustra jako element dekoracyjny salonu

lustro

Salon to pomieszczenie, w którym często spędza się najwięcej czasu w ciągu dnia. Jego aranżacja musi więc być nie tylko komfortowa, ale również i dopasowana do preferowanego stylu. O charakterze wnętrza świadczą przede wszystkim meble, jednak nie mniej ważne są dekoracje, które tworzą odpowiedni klimat i dopełniają przestrzeń. Wybór dekoracji do pokoju dziennego jest szeroki. Poza klasycznymi obrazami i grafikami coraz większą popularnością w nowoczesnych wnętrzach cieszą się również lustra. I choć niektórym lustra kojarzą się wyłącznie z funkcją użytkową i montażem w łazience i przedpokoju, okazuje się, że ten element doskonale sprawdza się właśnie w salonie. Dlaczego warto zamontować lustro w tym pomieszczeniu i jakie funkcje może ono pełnić? Sprawdź to w dalszej części tego artykułu.

Dlaczego warto zdecydować się na lustro w salonie?

Lustra to oryginalne dekoracje, które często są dopełnieniem całej aranżacji wnętrza. Różnorodność ich form sprawia, że mogą stanowić przykuwający uwagę dodatek, który dodaje przestrzeni charakteru. Niezależnie od stylu, w jakim urządziłaś swoje wnętrze, w sklepach możesz znaleźć lustra, które różnią się wielkością, kształtem oraz wyglądem oprawy. Bez trudu znajdziesz więc lustra o geometrycznych kształtach pozbawione ram lub z prostymi, minimalistycznymi ramami wpisujące się w klimat stylu industrialnego i skandynawskiego, jak również pokaźne, bogato zdobione, zwykle pozłacane obramowania pasujące do stylu klasycznego i stylu glamour. Jeśli preferujesz styl hamptons, możesz natomiast zdecydować się na lustra z białymi oprawami.

Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest też stworzenie kompozycji z kilku mniejszych lub większych luster, które poza funkcją dekoracyjną, mogą pełnić również funkcję użytkową. Ich właściwe umieszczenie pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie oraz rozjaśnić je. Wystarczy np. umieścić lustra naprzeciwko okien. Wówczas będą odbijać dzienne światło, rozpraszając je po pomieszczeniu. Ponadto lustra zamontowane na całej długości ściany sprawią, że pokój będzie wydawał się większy i przestronniejszy. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w ciasnych i ciemnych pomieszczeniach, ale równie dobrze prezentuje się też w większych wnętrzach. Świetnym dodatkiem są także wypukłe lustra z tzw. efektem rybiego oka, które stanowią niebanalną dekorację np. nad kominkiem czy kanapą.

Nasze newslettery są piękne i zawierają tylko ciekawe informacje


Zapisz się

 

FreshMail.pl

FreshMail.pl
 

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami ! ! !

FreshMail.pl
 

Nasze newslettery są piękne i zawierają tylko ciekawe informacje


Zapisz się

 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

FreshMail.pl