Przewodnik po stylach: Scandi

styl scandi

Zainteresowanie stylem skandynawskim sięga znacznie dalej niż w krajach skandynawskich: Szwecja, Norwegia, Finlandia czy Dania. Na całym świecie wiele osób inspiruje się tym stylem. Zobacz nasz przewodnik po stylu scandi.

Skandynawski design: minimalizm spotyka się z wygodą

Minimalizm i wygoda brzmią jak przeciwieństwa nie do pogodzenia? Skandynawski design udowadnia coś przeciwnego. Skandynawski styl życia łączy w sobie minimalistyczny design z najwyższym komfortem i przyjemną atmosferą. Jak to robi? Przekonaj się sam – w naszym przewodniku po stylach.

Meble skandynawskie: tak to działa

Skandynawski styl życia czerpie korzyści z ciepła, jakie emanują naturalne materiały. Należą do nich głównie drewno, wełna, len i skóry. Na chłodnej i ciemnej północy powinny dawać domowi poczucie bezpieczeństwa. Jednak po przetworzeniu na estetyczne i użyteczne meble i akcesoria idealnie wpasowują się również w nasz miejski styl życia.

Meble w modnym stylu skandynawskim

Meble w stylu skandynawskim przekonują przede wszystkim swoją funkcjonalnością. Każdy mebel służy celowi, nic nie służy wyłącznie do dekoracji. Kierują się zasadą projektowania „forma podąża za funkcją”: funkcja mebla określa jego formę. To robi wrażenie w skandynawskim designie: jest zredukowane, organiczne i ultranowoczesne. Na próżno będziesz szukać ozdobnych detali i ozdób.

Krzeslo Drewniane Series 7 Monochrome 3107 Chevalier Orange 1, Meble do wnętrz i ogrodowe – stoły i krzesła

Wielu projektantów poświęciło się wzornictwu skandynawskiemu i stworzyło klasyki designu, takie jak krzesło 3107. Jak w naturze, zwykle unika się krawędzi – zamiast tego w projektach dominują płynne kształty.

Barwy i materiały stylu skandynawskiego

W pokoju dominują meble z jasnego lub białego drewna. Ich powierzchnia jest polerowana lub lakierowana i jak najbardziej nieskazitelna. Do produkcji mebli skandynawskich często wykorzystuje się jasne gatunki drewna, takie jak świerk, jesion, sosna i brzoza, a czasem teak.

Fotele i sofy mają jasne lub pastelowe odcienie. Ich linearny, tapicerowany korpus stoi na filigranowych nóżkach, co nadaje im lekkiego wyglądu. Łóżko i komody są zaprojektowane w ten sam sposób: wykonane z jasnego drewna i z delikatnymi drewnianymi nóżkami.

 

Dekoracje w stylu skandynawskim: mniej znaczy więcej

Styl skandynawski wymaga prostej elegancji. Podstawowa zasada: dekoracja skandynawska jest oszczędna w formie i kolorze. Wykonane są głównie z drewna i szkła. Prosta forma wyraża się na przykład w szklanym wazonie w formie prostej tuby lub prostej ramki lub kosza o regularnych kształtach.

Nieodzownym elementem stylu skandynawskiego są tekstylia, Miłe w dotyku pledy, koce i poduszki zapewniają dobre samopoczucie. Grubo tkane lub delikatne, kaszmirowe. Pledy i poduszki futrzane. Wszystko w delikatnych kolorach, jak przygaszony róż, krem, jasnoszary i jasnobrązowy.

Dywany w naturalnych kolorach z miękkich włókien naturalnych lub syntetycznych zapewniają przytulną atmosferę i ciepło.

Oświetlenie

Bardzo ważnym elementem stylu skandynawskiego jest oświetlenie. Mieszkańcy północy Europy kładą duży nacisk na to, ponieważ zimowe dni są krótkie i ciemne.

Nowoczesne lampy łukowe mogą być dominującym oświetleniem w salonie. Oprócz nich zastosujmy kilka lamp podłogowych lub stołowych, aby nadać pomieszczeniu ciepłą i przytulną atmosferę. Oprócz tego doświetlisz swój ulubiony kącik do czytania 🙂 Pamiętaj aby stosować oświetlenie o ciepłej barwie ( 3000K i mniej, lub jeżeli bardzo ciepłe światło Cię nuży – zastosuj 4000K najbardziej uniwersalną barwę światła – pomiędzy światłem ciepłym a zimnym).

Witryny i biblioteki

Regał holden awangarda

3.115,00 8.746,00 

Produkt dostępny na zamówienie

[FM_form id="3"]