Zapachy i ich rola w budowaniu klimatu pomieszczeń

świece

Na ludzkie doznania, doświadczenia i emocje wpływa wiele bodźców, które odbieramy wszystkimi zmysłami — w tym węchem. Zapachy w znacznym stopniu wpływają na atmosferę panującą we wnętrzach oraz odczucia, jakie pojawiają się po wejściu do pomieszczenia. Nie jest to tylko chwilowy, przyjemny (lub nieprzyjemny) aromat dla nosa. Dominująca woń może definiować miejsce, przywoływać wspomnienia i miłe skojarzenia, budować nastrój.

Znaczenie zapachów we wnętrzach

Przy aranżowaniu pomieszczeń rzadko uwzględnia się kwestię zapachów. Urządzając wnętrze, zapewne w pierwszej kolejności starasz się, by było ono atrakcyjne wizualnie, dbasz o miękkie, przyjemne w dotyku elementy i starasz się wyeliminować nieprzyjemne dźwięki czy hałasy dochodzące z zewnątrz. Kwestie związane z zapachem uwzględniane są na samym końcu, niejako przy okazji.

Tymczasem zmysł węchu wpływa na wiele aspektów naszego życia, w tym na stan umysłu, samopoczucie, doznania. Zapach może budzić w nas silne emocje — pozytywne lub negatywne. Odpowiednio dobrane zapachy wspomagają pamięć, koncentracje, sprzyjają nauce, relaksowi, pobudzają lub wyciszają itd. Zapachy współtworzą doświadczenia. To w dużej mierze od nich zależy, czy w danym miejscu czujemy się przyjemnie, swobodnie i swojsko. Jeśli więc chcesz zbudować wyjątkowy klimat pomieszczeń, podkreślając ich charakter i umilając czas osobom przebywającym we wnętrzu, zadbaj o odpowiednie zapachy do domu.

Jak wprowadzić przyjemne zapachy do wnętrza?

Możliwości na wprowadzenie przyjemnych zapachów do wnętrza jest wiele. Kilka ciekawych propozycji znajdziesz w naszym asortymencie. Oferujemy m.in. świece, perfumy do wnętrz, lampy katalityczne, saszetki zapachowe, dyfuzory zapachowe, odświeżacze ultradźwiękowe oraz olejki zapachowe. To, jaką formę zapachu wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych potrzeb. Niektóre z zapachowych akcesoriów zapewniają nie tylko przyjemną woń, ale również mogą stanowić ciekawą dekorację, jak np. patyczki, świece czy lampy katalityczne.

Chcesz zanurzyć swój dom w przyjemnym zapachu? Już dziś skorzystaj z naszej oferty. Zapraszamy.

[FM_form id="3"]