Zapachy w Twoim domu i życiu

zapachy w domu

Czy zdajecie sobie sprawę, jak ogromną rolę w naszym życiu pełnią ZAPACHY?

 
Receptory zapachowe przez nerw węchu wysyłają do odpowiedniego ośrodka w mózgu informacje… Ta sama część mózgu odpowiada za pamięć i kształtowanie stanów emocjonalnych. To właśnie dlatego niektóre zapachy przywołują u nas wspomnienia.
Projekt Bez Tytulu 5 150x150, Meble ogrodowe – stoły i krzesła wypoczynkowe do ogrodu
Nauka od dawna bada zmysł węchu. Węch ma znaczący wpływ na całe nasze życie. Nos może wyczuć 100 z potpourri składającego się z 500 składników, które składają się na specjalny zapach róży. Nawetnajbardziej doświadczony perfumiarz potrafi rozróżnić tylko dziesięć składników. Herbata liliowo-owocowa, stęchłe poszycie lasu, perfumy czy zapach pieczeni – zapachy otaczają nas nieustannie.
 
„Nie można wyłączyć wąchania” – mówi Hanns Hatt, biolog z Uniwersytetu Ruhry w Bochum. „Wąchamy z każdym oddechem, 20 000 razy dziennie”. To co wąchamy ma istotny wpływ na nasze samopoczucie a nawet zdrowie!
 

Poważny sukces przeciwko infekcjom dzięki aromaterapii

Przyczyna niesamowitych leczniczych efektów zapachów jest wciąż nieznana. Jeszcze kilka lat temu wierzono, że rośliny posiadały swoje zapachy wyłącznie po to, by przyciągać pszczoły i motyle w celu zapylania. Obecnie wiadomo, że rośliny używają olejków eterycznych, aby powstrzymać szkodliwe drobnoustroje, mikrogrzyby i wirusy. Lotne zapachy działają przede wszystkim przeciwmikrobowo i antybakteryjnie.

Właśnie dlatego zapachy mogą być stosowane również w leczeniu chorób zakaźnych. Dlatego też mają tak zdumiewający sukces przy infekcjach grypopodobnych, opryszczce, półpaścu czy infekcjach pęcherza moczowego. Po drugie, te same eteryczne atraktanty, którymi mogą się zauroczyć niczego niepodejrzewające motyle, mają również korzystny wpływ na ludzki układ nerwowy. Dają impuls do odprężenia, rozluźnienia, ale też nowej chęci do nauki i koncentracji.

Projekt Bez Tytulu 2 2, Meble ogrodowe – stoły i krzesła wypoczynkowe do ogrodu

Impuls poprzez zapach dla nowej mocy

Olejki eteryczne stymulują również produkcję endorfin i serotoniny w organizmie – są to łagodne, euforyczne substancje. Doświadczenie degustatora olejków z cedru, hizopu i jałowca powinno dać stuprocentowy sygnał mocy dla ciała i umysłu.

W przeciwieństwie do Europy, japońskie i amerykańskie firmy już od dawna wykorzystują olejki do własnych celów: mówi się, że bergamotka, grejpfrut czy petitgrain (olejek z liści i gałązek gorzkiej pomarańczy) rozproszą poniedziałkowy blues w biurowych molochach poprzez rozpylanie przez klimatyzację, a euforyczna mirra ma napędzać do działania hazardzistów w kasynach.

W amerykańskim społeczeństwie usługowym zawód indywidualnego konsultanta ds. zapachów od dawna jest obecny. Na indywidualnych konsultacjach zaleca on mocną mieszankę bergamotki, neroli, geranium i werbeny na udany dzień w pracy lub przed ważnymi spotkaniami biznesowymi, a melanż piżma, drzewa sandałowego, ylang-ylang na wieczorne spotkania we dwoje. Wesoły nastrój otrzymamy stosując olejki z  hiacyntu, neroli i mięty – utrzyma nas to w dobrym nastroju nawet w czasie irytującego spotkania lub wizyty teściowej  (uwielbiamy wszystkie teściowe!).

 

Projekt Bez Tytulu E1630340513368, Meble ogrodowe – stoły i krzesła wypoczynkowe do ogrodu

Naturalne 100% olejki i ich mieszanki

Szukacie zapachu, który wprowadziłby do Waszego domu wyjątkową atmosferę i przywoływał zawsze miłe wspomnienia? Koniecznie więc musicie powąchać dostępne u nas zapachy.

W naszej ofercie znajdziecie 100% oleje do stosowania np. w dyfuzorach – nie tylko klasyczne takie jak lawenda, mięta, cedr czy bergamotka. Mamy dla Was również gotowe mieszanki naturalnych olejków, tak aby sprawnie zadziałać na nasz nastrój w danej sytuacji.

Proponujemy Państwu całe linie zapachowe perfumujące jedną nutą całe mieszkania lub domy. Od olejków, które można rozpylić w dyfuzorach ultradźwiękowych, poprzez patyczki zapachowe, perfumy do wnętrz w sprayu, aż po saszetki zapachowe do szafy.

Wszystko w tym samym zapachu!

Seria Essentials 

w aptecznych opakowaniach to najwyższa jakość produktu zamknięta w ciemnych, eleganckich buteleczkach, które chronią cenną zawartość przed działaniem światła. 100% naturalnych olejków eterycznych. W serii tej oferujemy patyczki zapachowe oraz olejki do dyfuzorów (zarówno mieszanki jak i pojedyncze olejki). Nie zawierają ftalanów oraz innych szkodliwych substancji, a w ich składzie nie stosuje się materiałów testowanych na zwierzętach.

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek eteryczny Essencials – Lemongrass – Trawa cytrynowa

25,20 

Na stanie

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek eteryczny Essencials – Słodka pomarańcza

25,20 

Na stanie

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek do dyfuzora Essencials – Eukaliptus, wawrzyn i rozmaryn

54,00 

Na stanie

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek eteryczny Essencials – Happiness – Szczęście

25,20 

Pozostało tylko: 2 (może być zamówiony)

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek eteryczny Essencials – Dulces Suenos – Słodkich snów

25,20 

Pozostało tylko: 2 (może być zamówiony)

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek do dyfuzora Essencials – Lawenda i drzewo sandałowe

54,00 

Na stanie

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek eteryczny Essencials – Zen

25,20 

Pozostało tylko: 1 (może być zamówiony)

-10%

Olejki Zapachowe do Odświeżaczy Ultradźwiękowych

Olejek eteryczny Essencials – Arbol del Te – Drzewo herbaciane

25,20 

Na stanie

Seria Black Edition

łączy ze sobą nowoczesne wzornictwo ze wspaniałymi, naturalnymi zapachami. Perfumy do domu, których składniki spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa, nie posiadają alkoholu i innych lotnych związków organicznych. Zgodne z poszanowaniem środowiska. Nie testowane na zwierzętach!

Nasze newslettery są piękne i zawierają tylko ciekawe informacje


Zapisz się

 

FreshMail.pl

FreshMail.pl
 

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami ! ! !

FreshMail.pl
 

Nasze newslettery są piękne i zawierają tylko ciekawe informacje


Zapisz się

 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

FreshMail.pl