Odkażające i perfumujące lampy katalityczne

3, Meble do wnętrz i ogrodowe – stoły i krzesła

Czy słyszeliście już o lampach katalitycznych? Inaczej nazywane są lampami odkażającymi.

Temat tych lamp jest stosunkowo mało znany na polskim rynku, pomimo, że jej historia sięga aż XIX wieku!

Lampy katalityczne zdobyły wielu fanów na całym świecie dzięki swoim funkcjom oczyszczania, odkażania, neutralizacji, a także perfumowania.

Instrukcja użycia w skrócie: przed pierwszym użyciem pozwolić knotowi nasączyć się płynem dedykowanym do lamp katalitycznych – perfumowanym lub nie – płynem na bazie izopropanolu (około 30min), podpalić knot i zostawić płomień na ok. 2 min. Następnie zdmuchnąć go i pozwolić odświeżać pomieszczenie prze około 30 min. (zalecane 1 min/1m2)

Historia powstania lamp katalitycznych

Lampy katalityczne zostały stworzone przez francuskiego farmaceutę Maurice’a Berger w 1898 roku. Początkowo była to prosta szklana butelka z palnikiem, która miała służyć do oczyszczania i dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach szpitalnych. Tajemnicę lampy katalitycznej wyjaśnia zasada reakcji katalitycznej – palenia się bez płomienia.

W latach późniejszym zaczęto dostrzegać zalety lamp katalitycznych i nadawać im dekoracyjny wygląd oraz tworzyć wyszukane kompozycje zapachowe co przekształciło prostą lampę dezynfekującą powietrze w prawdziwe dzieło sztuki. Obecnie bardzo popularne stało się perfumowanie pomieszczeń przy pomocy lampy katalitycznej.

Jaka wygląda proces użytkowania lampy katalitycznej?

Na początek zdejmujemy nasadkę ochronną, napełniamy flakon płynem do lamp katalitycznych (na bazie izopropanolu (90%)), który za pomocą knota dostarczany jest do głowicy ceramicznej. Przy suchym knocie (pierwszym napełnieniu, lub wypaleniu się całkowicie płynu czekamy około 30min, aby płyn dotarł do kamienia.) Następnie podpalamy kamień.

Podczas 2-minutowego palenia głowica lampy jest ogrzewana otwartym płomieniem. Następnie zdmuchuje się otwarty płomień i na ceramiczną głowicę umieszcza się ochronną nasadkę.

Jak to działa?

Dopóki dostępny jest tlen z powietrza w pomieszczeniu i izopropanol na głowicy ceramicznej, zachodzi katalityczne utlenianie izopropanolu, która utrzymuje temperaturę głowicy na poziomie około 400 stopni Celsjusza. W tej temperaturze mieszanina (perfum) izopropanolu również odparowuje równolegle. Jednocześnie na krawędzi, która początkowo ma temperaturę do 500 stopni Celsjusza, następuje katalityczne utlenianie cząsteczek powietrza w pomieszczeniu. Utlenianie izopropanolu kończy się poprzez nałożenie pokrywki.

Funkcje

  • oczyszcza
  • odkaża
  • neutralizuje
  • perfumuje

Zwykłe odświeżacze powietrza i spraye pokojowe zwykle maskują zapachy, natomiast lampy katalityczne aktywnie oczyszczają i perfumują powietrze na dużym obszarze. Czy wiesz, że lampy katalityczne szybko usuną też zapach tytoniu, zwierząt domowych, zapachy gotowania?

Poprawa jakości powietrza

Lampy katalityczne – Genie Lamp dezynfekują, oczyszczają powietrze z bakterii oraz roztoczy, jednocześnie rozprowadzając subtelne zapachy, dzięki specjalnemu palnikowi katalitycznemu złożonemu z kamienia wulkanicznego spiętego platynową blaszką oraz bawełnianego knota.

Działanie na bakterie:

Pałeczka okrężnicy – bakteria e.coli (łac. Escherichia coli): usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,

Gronkowiec złocisty (łac. Staphylococcus aureus): usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,

Enterobakterie (Enterobacteriaceae): zlikwidowane w 100% po 30 minutach działania lampy,

Roztocza kurzu: (Dermatophagoides farinae): usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,

Zarodniki pleśni (Stachybotrys chartarum): usunięte w 96% po 30 minutach działania lampy.

Lampa katalityczna – Genie Lamp nie maskuje, a skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy, niszcząc je w procesie utleniania katalitycznego. Proces ten jest niezwykle skuteczny w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów typu biologicznego, a także w oczyszczaniu powietrza z dymu papierosowego lub zapachów pochodzących z kuchni.

Eliminacja zapachów:

Zapach psa: zredukowany w 80% po 30 minutach działania lampy,

Zapach kota: zredukowany w 80% po 30 minutach działania lampy,

Zapach przypalonego jedzenia: zlikwidowany w 40% po 30 minutach działania lampy,

Dym papierosowy: redukcja około 95% cząsteczek po 30 minutach działania lampy.

Perfumowanie otoczenia

Wystarczy dwadzieścia minut użytkowania, aby perfumować pomieszczenie do dwudziestu metrów kwadratowych przez ponad dwie godziny.

Szeroką gamę Twoich ulubionych aromatów Boles d’olor znajdziesz w linii perfum do domu Genie. Jeżeli nie chcesz perfumować otoczenia, możesz również użyć neutralnego płynu, który doskonale oczyści powietrze lub usunie brzydkie zapachy.

Dekoracja domu

Lampy Genie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a ich ozdobny, elegancki design dekoruje i upiększa pomieszczenie.

Opakowanie nie zawiera perfum do lampy Genie Lamp, które sprzedawane są osobno.

Dodatkowy knot z kamieniem do lampy katalitycznej możesz kupić TUTAJ

-20%
128,00 

Najniższa cena w przeciągu 30 dni: 128,00 

Pozostało tylko: 1 (może być zamówiony)

-15%
59,50 

Najniższa cena w przeciągu 30 dni: 59,50 

Na stanie

-15%
59,50 

Najniższa cena w przeciągu 30 dni: 59,50 

Brak w magazynie

-15%
59,50 

Najniższa cena w przeciągu 30 dni: 59,50 

Na stanie

[FM_form id="3"]