Odśwież meble ogrodowe na wiosnę

meble ogrodowe

Nasze ogrody budzą się właśnie z zimowego spoczynku, więc to już ostatni dzwonek aby zacząć myśleć o nadchodzącym sezonie ogrodowym  i konserwacji mebli zewnętrznych po zimie.

Wizytówką każdego przydomowego ogrodu są nie tylko zadbane kwiaty i trawnik, ale też meble. Aby służyły nam jak najdłużej i zachowały dobry wygląd, musimy o nie odpowiednio zadbać.

ML7466 7, Meble do wnętrz i ogrodowe – stoły i krzesła Grace meble ogrodowe ML7463 2, Meble do wnętrz i ogrodowe – stoły i krzesła

Konserwacja i zabezpieczenie

Przez okres letni meble ogrodowe poddawane są niezliczonym próbom wytrzymałości. Deszcz, częste zmiany temperatury oraz porywisty wiatr – wszystkie te czynniki wpływają na ich trwałość i wygląd. Jak więc o nie zadbać?

Na koniec każdego sezonu powinniśmy sprawdzić ich stan techniczny, dokonać ewentualnych napraw oraz wybrać miejsce, w którym będziemy mogli bezpiecznie je przechowywać.

Meble kamienne bądź żeliwne możemy zostawić na dworze, jednak wiklinowe czy drewniane wymagają przechowywania w suchym, przewiewnym i chłodnym pomieszczeniu.

Wikliny i drewna nie należy przykrywać nieprzepuszczającymi powietrza materiałami typu folia bądź brezent, ponieważ mogłoby to przyczynić się do rozwoju pleśni.

Sposób konserwacji mebli musimy dobrać do materiału, z którego są zrobione. Rattanowe i wiklinowe delikatnie przecieramy wodą z mydłem. Meble żeliwne raz na jakiś czas czyścimy drucianą szczotką i zabezpieczamy specjalną farbą.

Lakierowanie, Meble do wnętrz i ogrodowe – stoły i krzesłaNajbardziej wymagające są meble drewniane. Przed okresem wiosennym musimy wykonać kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych jednak co 3-4 lata należy poddać je pełnej renowacji czyli szlifowaniu i późniejszej impregnacji specjalnym preparatem.

Popularne w naszych ogrodach meble z tworzyw sztucznych (klasyczne oraz polirattanowe, czyli z imitacją rattanu) są bardzo trwałe, a także odporne na działanie czynników atmosferycznych. W okresie zimowym warto przykryć je pokrowcem.

 

Odpowiednio dobrane do stylistyki naszego domu i ogrodu meble będą prawdziwą ozdobą. Do klasycznych form domu najlepiej pasują te wykonane z naturalnych materiałów. Przy nowoczesnym zagospodarowaniu krajobrazu lepiej prezentują się aluminiowe bądź z tworzywa sztucznego. Niezależnie od tego, na jakie meble się zdecydujemy, zawsze musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Dzięki temu będą nam służyć podczas niejednego, ciepłego wieczoru

[FM_form id="3"]